ul. Jana Bytnara "Rudego" 5/m.15, Warszawa +48 791 834 716

Jak szybko sprzedać mieszkanie?

  • Home
  • Jak szybko sprzedać mieszkanie?

Jak szybko sprzedać mieszkanie?

Decydując się  na sprzedaż mieszkania chcielibyśmy jak najszybciej dopełnić wszelkich formalności i otrzymać zapłatę za sprzedany lokal. Niestety w większości przypadków sprzedaż mieszkania jest procesem czasochłonnym, a znalezienie potencjalnego nabywcy wcale nie gwarantuje szybkiej sprzedaży. Jak w takim razie szybko sprzedać mieszkanie?

Niezależnie od tego, czy sprzedajemy mieszkanie ze względu na pilną potrzebę finansową, czy zmianę miejsca zamieszkania rozwiązaniem, które pozwoli przyspieszyć przebieg transakcji jest skup mieszkań za gotówkę.

Skup mieszkań za gotówkę

Skup mieszkań za gotówkę to usługa, która polega na szybkim zakupie nieruchomości bezpośrednio od właściciela, zazwyczaj za gotówkę, bez konieczności korzystania z usług pośredników, takich jak agencje nieruchomości.

Jedną z głównych zalet skupu mieszkań za gotówkę jest możliwość szybkiego zakończenia transakcji. W przeciwieństwie do tradycyjnego procesu sprzedaży, który może trwać miesiące. Ponadto proces ten jest zazwyczaj prostszy niż standardowa sprzedaż nieruchomości. Nie wymaga wystawiania nieruchomości na rynku, organizowania pokazów dla potencjalnych kupujących, ani negocjacji cenowych. Sprzedający otrzymuje płatność w formie gotówkowej lub szybkiego przelewu bankowego, co jest korzystne dla osób potrzebujących natychmiastowych środków finansowych.

Dodatkowym atutem skupu za gotówkę jest możliwość szybkiej sprzedaży mieszkania w dowolnym stanie technicznym i wizualnym, co eliminuje konieczność realizowania kosztownych i czasochłonnych remontów czy wizualnego podnoszenia standardu mieszkania.

Jak szybko sprzedać mieszkanie poza skupem?

Skup to najprawdopodobniej najszybszy sposób na zbycie mieszkania. Wiąże się jednak z pewną niedogodnością – szybkość procesu idzie w parze z nieco niższą ceną, jaką uzyskujemy za nasz lokal. Jeśli więc zależy nam na uzyskaniu wyższej ceny i jednocześnie stosunkowo szybkiej sprzedaży, niezbędne może się okazać podjęcie pewnych kroków angażujących zarówno nasz czas, jak i pieniądze.

Jak w takim razie efektywnie przygotować nieruchomość do sprzedaży i jak skutecznie przeprowadzić cały proces?

Chcąc uzyskać efekt szybkiej sprzedaży nieruchomości na wolnym rynku musimy zadbać o jej odpowiednie przygotowanie oraz promocję oferty. Staranne przygotowanie może nie tylko przyspieszyć sprzedaż, ale również zwiększyć wartość nieruchomości. Na czym polega?

Pierwszym i najważniejszym krokiem jest dokładne posprzątanie mieszkania. Czyste i zadbane wnętrze sprawia lepsze wrażenie na potencjalnych kupujących. Należy zwrócić uwagę na każdy zakamarek, włącznie z oknami, podłogami, ścianami i sufitami. Warto również pomyśleć o odświeżeniu wnętrz i wprowadzeniu pewnych poprawek aranżacyjnych, jak np. odmalowanie ścian na neutralny kolor. Specjaliści od stagingu mieszkań polecają również depersonalizację przestrzeni, a więc usunięcie z niej osobistych przedmiotów, takich jak zdjęcia rodzinne czy pamiątki. Proces ten ma pomóc potencjalnym nabywcom wyobrazić sobie życie w danym mieszkaniu.

Powyższe działania wiążą się z koniecznością inwestycji pewnych środków oraz czasu i energii. Co gorsza, wcale nie gwarantują szybkiej sprzedaży mieszkania. Nierzadko, mimo podjętych przygotowań decydującym czynnikiem okazuje się obniżenie ceny. W praktyce oznacza to korzystność oferty skupu, z którym na pewno warto się skontaktować chcąc szybko sprzedać mieszkanie.